Jakie wynagrodzenie za pracę podczas izolacji?

Pracownik zwrócił się do pracodawcy z wnioskiem o pracę zdalną, a pracodawca wyraził zgodę. Jaka będzie odpłatności za pracę, czy pracownik powinien otrzymywać pełną zapłatę 100% za okres w którym świadczył pracę (od dnia…. do dnia), czy jedynie za dni robocze, natomiast dni wolne od pracy powinny być płacone jako zasiłek chorobowy 80%? Podczas kwarantanny… Czytaj dalej »

Prace serwisowe w systemach ZUS w weekend 29–30 stycznia 2022 r.

W weekend 29–30 stycznia ZUS będzie prowadził prace serwisowe w swoich systemach informatycznych. Będą one dostosowywane do przepisów „Polskiego Ładu”. Od godz. 9.00 w sobotę 29 stycznia do godz. 8.00 w niedzielę 30 stycznia może wydłużyć się  przetwarzanie danych z dokumentów ubezpieczeniowych i e-ZLA oraz nie będzie można złożyć dokumentów zgłoszeniowych ani anulować e-ZLA, które wystawiono w czasie… Czytaj dalej »

ZUS IWA do 31 stycznia 2022 r.

Formularz ZUS IWA to informacja o danych do ustalenia składki na ubezpieczenie wypadkowe. Powinien go złożyć każdy płatnik składek opłacający składki na ubezpieczenie wypadkowe. Za 2021 r. należy go wysłać do 31 stycznia 2022 r. Na jego podstawie ZUS ustala stopę procentową składki na ubezpieczenie wypadkowe. Od 1 stycznia 2022 r. zawiadomienie o stawce będzie… Czytaj dalej »